Wiodąca firma biofarmaceutyczna

Bristol-Myers Squibb to firma biofarmaceutyczna o zasięgu globalnym, której misją jest odkrywanie, opracowywanie oraz dostarczanie innowacyjnych leków, które pomagają pacjentom przezwyciężać poważne choroby.

Nasze leki pomagają milionom ludzi na całym świecie w walce z nowotworami, chorobami naczyniowymi, wirusowym zapaleniem wątroby typu B, HIV/AIDS, czy reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Nasza strategia BioPharma łączy w sobie zasięg i zasoby charakterystyczne dla dużych firm farmaceutycznych oraz mobilność i przedsiębiorczość – cechy firm biotechnologicznych. Dzięki naszej strategii skupiamy się na potrzebach pacjentów, a naszymi priorytetami jest przyspieszenie rozwoju naszego portfolio,
wzrost obrotów, a także utrzymanie dobrej kontroli kosztów.

W ciągu ostatnich 7 lat wprowadziliśmy na rynek 12 nowych leków.

Nasz program badań i rozwoju (R&D) jest uznawany za jeden z najbardziej efektywnych w branży.
Aby przyspieszyć odkrywanie i opracowywanie nowych terapii zawieramy nowatorskie sojusze, podejmujemy partnerską współpracę, a także dokonujemy przejęć w branży farmaceutycznej. Wiele z tych działań ma miejsce nie tylko w kluczowych dla nas obszarach, ale również tych, które niedawno pojawiły się w spektrum naszych zainteresowań, tj. choroby genetyczne oraz choroby zwłóknieniowe.

Działania zgodne z naszą Misją to również praca na rzecz dostępu pacjentów do leczenia. Walczymy aby osiągnąć ten cel poprzez współpracę w ramach programów takich jak SECURE THE FUTURE, którego budżet wynosi 150 milionów dolarów amerykańskich, a którego celem jest walka z epidemią HIV/AIDS w Afryce; jednocześnie pracujemy nad rozwojem kolejnych innowacyjnych programów niosących pomoc osobom cierpiącym na choroby nowotworowe, WZW B, czy WZW C. Dodatkowo poprzez programy pomocowe, dostarczamy darmowe leki pacjentom, którzy kwalifikują się do specjalnych programów ze względu na swoją trudną sytuację materialną.

Innowacyjność jest niezwykle ważnym elementem naszej strategii BioPharma. Jest ona wzmacniana poprzez różnorodność oraz inkluzywną kulturę naszej firmy. Firma Bristol-Myers Squibb jest uznawana rokrocznie jako jedna z najbardziej przyjaznych firm dla pracujących matek oraz kobiet pracujących na wysokich stanowiskach. Od 4 lat rokrocznie oceniana jest też bardzo dobrze w raporcie Corporate Equality Index Fundacji Human Rights.
Jedno z naszych kluczowych zobowiązań dotyczy ochrony środowiska naturalnego. W wielu naszych siedzibach na całym świecie mają miejsce inicjatywy dotyczące na przykład racjonalizacji zużycia energii elektrycznej czy ograniczenia zanieczyszczenia oraz wiele innych mających na celu zmniejszenie wpływu na środowisko. Bristol-Myers Squibb uznawana jest za jedną z wiodących firm w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.
Wreszcie, nasz sukces jako wiodącej firmy biofarmaceutycznej mierzony jest zmianą, jaką wnosimy w życie pacjentów leczonych naszymi lekami.

 
 

Kluczowe dane

O firmie Bristol-Myers Squibb, jej kierownictwu, działalności i produktach